JUDGES

Jury General:
Jens Petter Aarhus, Anorak

Jens Petter Aarhus.jpg

 

Fotsoldat (og påtroppende jurygeneral):
Peder Mittet, Starcom

Peder Mittet

 

Jury #1, for «Best product or Service – Small Business» og «Best Product or Service – Enterprise»:

Silje Gabrielsen Design Director Making Waves
Mats André Kristiansen Co-founder Kolonial.no
Andre Nymoen Creative Director Bekk
Josefine Simonsen Seniorkonsulent Creuna
Kriszti Toth Co-founder MESH
Egil Stene-Johansen Managing Director Unfold
Maren Skirbekk UX Designer Bouvet
Yenny Otero Lead UX Designer Designit
Silje Høgaas Project Manager Hyper
Camilla Sylling Clausen Generalsekretær Alpinanleggenes Landsforening og Norske Fjell AS og Fnugg.no

 

Jury #2, for «Social Media» og «Mobile»:

Camilla Grund  Daglig leder Vizeum
Maja Folgerø  Kreatør POL
Øyvind Solstad Ansvarlig for leser-involvering og sosiale medier VG
Sesilie Halland  Leder, kurs og konferanse Netlife Research
Magnus Aurdal  Facebook-redaktør Telenor
Øyvind Waage  Creative Director Saatchi
Simen Øian Gjermundsen  Utvikler og designer Frilans
Karina Ullensvang  Art Director Forsman&Bodenfors
Kyrre Edquist-Hansen  Content Director Starcom
Digge Zetterberg Head of Talent and Promotion NOA

 

Jury #3, for «Online Video» og «Interactive Ad»:

Dennis Tönnqvist Art Director Hyper
Even Moseng Art Director DDB
Lars Holthe Creative Anorak
Erik Solberg Digital Strategy Director Carat
Ingrid Lea Creative/Art Director McCann
Hanne Martinsen Art Director/Chief Creative Officer Dinamo
Nina Hølke Partner/daglig leder Ko&Co
Kent Jordet Managing Director AOL
Ingrid Dynna Head of Creative Agencies Google
Marit Høvik Hartmann Director of Communications and Marketing OBR

 

Jury#4, for «Earned Media and PR»:

Eva Sannum Creative Director GK
Heidi Holm Client Service Director Dinamo
Sindre Holme Creative Director Starcom
Marianne Skøien PR & Activation Anorak
Simen Eidsvåg Founding Partner HES
Bjørnar Flyum Thorsen Creative Trigger
Ida Fjeldbraaten Creative Director Fjeldbraaten & Waage
Erikha Harket Konsulent TRY
Pia Gulbrandsen Direktør, kommunikasjon og samfunnskontakt Bama Gruppen

 

Jury #5, for «Craft – Design» og «Campaign Site»:

Thorbjørn Ruud Art Director/Founding Partner POL
Jørgen Winsnes Partner Good morning
Cathrine Donberg Avdelingsleder brukeroppleve Steria
Stine Modal Grafisk designer Bouvet
Pål Jespersen Art Director Creuna
Marita Viken Senior Designer/Partner Unfold
Fredrik Melby Senior Designer Anti Oslo
Gøril Julind Designer Los&Co
Cecilie Matheson Forretningsutvikler Schjærven
Ina Johansen Senior grafisk designer BEKK

 

Jury #6, for «Craft – Production» og «Branded Technology»:

Christopher Einarsrud Founding Partner Notch
Pål Smitt-Amundsen Innovation Manager Apt
Tone Nordbø Senior Interaction Designer Making Waves
Christoffer Lorang Digital Director SMFB
Øyvind Rostad CEO og Partner Bengler
Gro Larsson Strategist/Creative Hyper
Robert Bue Technical Director Good Morning
Christian Aune  Creative Director Isobar
Aud Marie Hauge  Head of Front End Epinova
Marianne Dønnum  Leder Tactus/VG

 

Jury #7, for «Best use of Data» og «Integrated Campaign»:

Eirik Sørensen Kreatør Try/Apt
Stian Giskeødegård Chief Strategy & Development Officer Starcom
Dan Ruben Johansen Digital Advisor/Innovator Mediacom
Jørgen Nilsson Director/Partner Business Development & Strategy Sempro
Maria Myhre Kreatør Los&Co
Linda Kling Byråleder McCann
Maria Aas-Engh Managing Director RED Media Consulting
Thea Emanuelsen Art Director Kitchen
Ida Serneberg Social Media Manager Choice